Hybryda to prawdziwa rewolucja w zakresie manicure. Jest długotrwała, estetyczna i daje wiele możliwości stylizacji paznokci. Czas jej żywotności to zazwyczaj około 2 tygodnie. Aby cieszyć się jak najdłużej hybrydą należy ją prawidłowo wykonać. Równie ważny jest sam etap przygotowania paznokci pod hybrydę. To właśnie na tym etapie mamy możliwość zwiększenia przyczepności hybrydy. Warto o to zadbać i nie pomijać żadnych z wymaganych kroków manicure.
Jak przygotować płytkę paznokcia, aby zwiększyć przyczepność hybrydy?
Dobrze przygotowana płytka paznokcia to po pierwsze płytka pozbawiona skórek. Jeśli skórki zalejmy hybrydą, pokryjemy je warstwą lakieru to niestety z dużym prawdopodobieństwem odpadnie, pociągając za sobą cały płat lakieru z reszty płytki. Czym usunąć skórki? Najlepiej zaopatrzyć się w specjalny preparat do zmiękczana skórek. Jego rolą jest ułatwienie ich usunięcia z powierzchni płytki poprzez zmiękczenie. Łatwo je wówczas odepchnąć drewnianym patyczkiem lub usunąć cążkami. Po tym etapie należy umyć ręce ciepłą wodą i zmyć resztki preparatu. Do tego etapu – usunięcia skórek - można też użyć frezarki i odpowiedniego frezu (np.: frez ceramiczny), ale należy być ostrożnym, aby nie uszkodzić płytki paznokcia.
Zmatowienie i odtłuszczenie płytki paznokcia – kolejny etap na drodze do celu zwiększenia przyczepności hybrydy
Płytkę paznokcia należy odpowiednio zmatowić blokiem polerskim. Pozostawienie chociażby odrobiny błyszczącej, śliskiej powierzchni paznokcia jest równoznaczne z pozostawieniem obszaru o zmniejszonej przyczepności.
Na rynku dostępne są także lakiery hybrydowe, które nie wymagają zmatowienia powierzchni. Produkty tego typu mogą być doskonałym rozwiązaniem dla osób, które boją się zniszczyć czy osłabić płytkę poprzez jej matowienie.
Kolejny krok to odłuszczanie. Odpowiedni cleaner to krok do sukcesu w zakresie przyczepności hybrydy. Najlepiej postawić na cleaner z tej samej rodziny produktów, co pozostałe preparaty. Mamy pewność, że będą one kompatybilne ze sobą. Cleaner to alkohol izopropylowy, który odtłuszcza płytkę, dzięki czemu hybryda trzyma się dobrze i nie odpada. Bezpośrednio wpływa na przyczepność stylizacji hybrydowej. Warto również przed lakierem nałożyć dodatkowo bazę hybrydową – tzw. primer.
O czym warto pamiętać wykonując manicure hybrydowy? Jak zapewnić jego przyczepność?
Na samym wstępie należy zdiagnozować kondycję i stan paznokci. Paznokcie powinny być zdrowe i mocne. Nie mogą być rozdwojone i słabe, bo to kiepski fundament dla lakieru hybrydowego. Warto wpierw zadbać o odpowiednie odżywienie paznokci zewnętrznie i suplementację wewnętrzną, tak aby potem hybryda trzymała się płytki jak najdłużej. Tuż przed nakładaniem manicure hybrydowego nie należy nakładać na paznokcie żadnych oliwek, olejków czy kremów do rąk. To byłoby zaprzeczeniem precyzyjnego odtłuszczenia paznokci.
Zobacz również: